Začátek podzimní sezóny tradičně v Chomutově

Meziměstské přebory - Mělník - výsledky | DROP cup Litvínov - přijatí

V pátek 21. a v sobotu 22. září vstoupili naši plavci do závodní sezóny. Byl to první ostrý test přípravy na novou sezónu.

Nejvíce se dařilo Kryštofovi Maráškovi a Honzovi Průdkovi, kteří v podstatě zlepšili co plavali. Výrazně posunuly svoje osobní nejlepší časy i Valentýna Studentová a Sára Černá.

Kryštof Marášek vylepšil svými výkony oddílové rekordy mladších dorostenců na 50m a 100m prsa - 0:31,84 a 1:10,59. Čas na 100m polohový závod stlačil též pod historické minimum na čas 1:05,09. V následující rozplavbě si ale rekord vzal Jan Průdek v čase 1:04,18. Honza se ještě postaral o zlepšení rekordu na 200m prsa 2:32,99 a na 50m motýlek 0:28,52. Valentýna vylepšila svůj rekord na 50m prsa na čas 0:37,80 a dosáhla na třetí místo v kategorii dvanáctiletých žaček.

Hned prvním startem sezóny Marek Brázda vyhrál 400m volným způsobem mezi dvanáctiletými žáky. První místo vybojovala i Sára Černá na 200m motýlek.