Plavcům začala sezóna a zahájili ji Litvínovským pohárem

Meziměstské přebory - Mělník - výsledky | DROP cup Litvínov - přijatí

V sobotu se konal 16. ročník Litvínovského poháru, kterého se zúčastnilo z mosteckého plaveckého klubu celkem 27 plavců.

V soutěži si porovnávali své výkony nejen plavci z 21 klubů, ale i výsledky dosažené za družstvo. Mostečtí plavci si přivezli hned 8 medailí:

V nejmladší kategorii 8-mi letých si stříbrnou medaili Václav Veverka za 50 m prsa, v kategorii 9-ti letých Tomáš Augustín získal hned dvě zlaté, a to za 50 volný způsob a 50 m prsa a z 9-ti letých žaček Pavlína Komínková zlatou medaili za 50 m prsa a bronzovou za 50m volný způsob. V kategorii 12-ti letých bodoval ve dvou disciplínách Tomáš Jáč, stříbrnou medaili za 100 m prsa a bronzovou za 100 m volný způsob a ještě jedna bronzová medaile Kryštofovi Maráškovi za 100 m prsa. Vyvrcholením Litvínovského poháru byl pohový závod na 200m. Do finále polohového závodu se dostali tři zástupci plaveckého klubu Sára Černá, Tomáš Jač a Jan Průdek, medaile jim utekly o kousek. Skončili na 6,4,5 místě.