Mostečtí plavci vítězili v Marienbergu

Meziměstské přebory - Mělník - výsledky | DROP cup Litvínov - přijatí

Z dvoudenního klání jsme si odvezli 24 medailí a 8 žákovských oddílových rekordů.

O tomto víkendu se konal již 22. ročník mezinárodních závodů v Marinbergu. Mostečtí plavci se účastnili poprvé.

V sobotní části se přestavili mladší žáci. Mezi nimi se nejvíce dařilo Sáře Černé, která ze šesti startů vytěžila 5 prvních míst a čtyři oddílové rekordy jedenáctiletých žaček. Vyhrála 100m motýlek (1:18,22), 50m znak (0:36,80), 100m polohový závod (1:20,22), 50m motýlek (0:34,14) a 100m volný způsob (1:10,19).

Další dvě první místa přidala Valentýna Studentová na 100m prsa (1:28,05) a 50m prsa (0:39,70), což byl též oddílový rekord 11-ti letých žaček. Valentýna ještě přidala čtyři druhá místa.

Dvě první místa a současně oddílové rekordy jedenáctiletých žáků získal Marek Brázda na 100m motýlek (1:19,95) a 50m motýlek (0:35,25). Marek ještě přidal třetí místo na 100m volný způsob. Dvě druhá místa vybojovala na 50m a 100m prsa Pavlína Smrčková.

Pro třetí místo si doplavala Broňa Prokešová na 100m znak a Barbora Boříková na 50m znak.

Celkovou vítězkou kategorie 11-ti letých žaček se stala Sára Černá s minimálním náskokem před druhou Valenýnou Studentovou. Mezi jedenáctiletými žáky třetí místo obsadil Marek Brázda.

V nedělním pokračování závodů se bez účasti plavců, kteří bojovali na mistrostvích ČR, nejvíce dařilo Veronice Vopatové. Verča zvítězila na 100m znak (1:14,14) a vybojovala další dvě druhá místa. Mezi čtrnáctiletými žáky byl dvakrát druhý Adrian Xerxa. Na třetí místo se probojovala Tereza Pašková.